Trump Qualified Delegates

**FINAL LIST OF DELEGATES (PENDING ANY BALLOT CHALLENGES)**

Donald J. Trump

At-Large:

Place 1:

Kay Ivey
Jim Zeigler

Place 2:

Jim Bonner
Bill Harris
Steven King

Place 3:

America Cross Carswell
Donald Trent Jones
Tom Parker

Place 4:

James “Jim” Bennett
Margaret S. Clarke
Chad Hanson
Danny Perry
Will Smith

Place 5:

Steven King
J.T. “Jabo” Waggoner

Place 6:

Dottie Kemp Beaver
Forrest Burke
James Dean
William N. (Bill) Dunn
James Henderson
Gene Piatkowski

Place 7:

Bob Baccus
Carla King
Joe Lovvorn

Place 8:

Linda Evans Baccus
Arnold Mooney

Place 9:

Dona Barnes
Cam Ward

Place 10:

Bethany Busenlehner
Ben Harrison
Perry Hooper

Place 11:

Dennis H. Beavers
Colin Luke
Cindy C. Monaghan-Holcomb
Larry Sims

Place 12:

Ginger McCord Barbee
Deanna Frankowski
James Mathews

Place 13:

Chuck Clarke
Greg Cook
Greg Fanin
Alva M. Lambert
Grady H. Thornton

Place 14:

Vicki Self Bailey
Chris Brown

Place 15:

Joseph Matthew Domnanovich
Don Fisher
Dottie James Parker
Joe Williams

Place 16:

Joe Freeman
Will Matthews
Pat McCain Wilson

Place 17:

Sallie Bryant
Fred Joly
Cate Summer

Place 18:

Adam Bourne
Julie Clausen
Bradley Cox
Susan DuBose

Place 19:

Paul DeMarco
Timothy (Tim) Wadsworth

Place 20:

Freddy Ard
Hannah Sorrell

Place 21:

Michael Brooks
Vickie Evans Fuller
Charles Knight
Marshall Yates

Place 22:

Johnny Amari
Robin Hines Foy
Elbert Peters

Place 23:

Nick Adams
Sue Alexander
Carson M. Butler
Kyle South

Place 24:

Marcy Simpson Brown
Chad Kilgore
Tom J. Richardson
Cathy Joanne Sellers

Place 25:

Jonathan O. Barbee
Caleb Conner
Josh Dodd

Place 26:

Joseph Fuller
Joan Reynolds

Congressional District:

First Congressional District:

Place 1:

Tem Blalock
Charlie Gray
Judy Motlow

Place 2:

Chip Brown
Mike Dean
Jackie Gay

Place 3:

Jerry Lathan

Second Congressional District:

Place 1:

William Gill
Charlotte Borden Meadows
Linda Overton

Place 2:

Claire H. Austin
Jeana Boggs
Ed Foy

Place 3:

Rene Cronier
Chris Sells

Third Congressional District:

Place 1:

Bo Colley
Richard Thoma
Tom Whatley

Place 2:

Ann Priester Bennett
Lauren Cross
Trey Garner
Diana Ridley

Place 3:

Denise Bates
Lindsey R. Collins
Charles Whatley

Fourth Congressional District:

Place 1:

Wes Kitchens
Bonnie Sachs
Clay Scofield
Bradley L. “Brad” Williams

Place 2:

Mack N. Butler
Bill Jr. Cleghorn
Jason Tiffin
David Wisdom

Place 3:

Champ Crocker
Andrew Pinyan
Andrew Sorrell

Fifth Congressional District:

Place 1:

Tommy Hanes
Jim Peters
Scott Stadthagen

Place 2:

Linda Coats
Tom Fredricks
Ellen O’Connor
Dee L Voelkel

Place 3:

Dean C. Brandon
Donna Hamaker
Bill Lawrence
Shannon Matthew Moore

Sixth Congressional District:

Place 1:

Johnny L. Curry
Eric Christopher McAdory
Renee Gentle Powers

Place 2:

Michael F. “Mike” Bolin

Place 3:

Stan Cooke
April Weaver

Seventh Congressional District:

Place 1:

Rick Pate

Place 2:

Pierce Boyd

Place 3:

Chris Beeker
Sheila Hann Smith

Alabama Republican Party